Vandens šildytuvas, kitaip dar boileris – itin svarbus prietaisas namuose, kurio įsigijimui reikia skirti nemažai dėmesio ir pirkti tik gerai išsiaiškinus šeimos poreikius ir šildytuvo galimybes. Vis dėlto, šis prietaisas atsakingas už karštą vandenį namuose, be kurio neįsivaizduojame gyvenimo. Juk dabar, kai trumpam dingsta karštas vanduo, jau sunerimstame ir keičiame kasdienybę, o ką daryti reikėtų, jei karšto vandens tiekimas būtų su trukdžiais, jei vandens neužtektų visiems šeimos poreikiams patenkinti, jei besimaudant karštas vanduo baigtųsi ir reikėtų vėl laukti, kol jis sušils. Tokios situacijos dažnos, jei vandens šildytuvas buvo įsigytas aklai ir nesidomėjus. Taigi, nekartokite šios klaidos.
Pirmiausia, reikia žinoti, kad boileriai skirstomi į du tipus: elektrinius ir kombinuojamuosius. Elektriniai yra šildomi elektra, o kombinuojamuosius galima jungti su kitais namo šildymo mazgais – katilu, šilumos siurbliu, saulės kolektoriumi ir kt. Kokio tipo šildytuvą pasirinkti, reikia numatyti pačiame būsto projektavimo starte, nes pasirinkimas priklauso nuo būsto šildymo sistemos pasirinkimo.
Išsirinkus boilerio tipą reikia įvertinti kitus svarbius kriterijus. Iš jų svarbiausias – talpa. Kokios talpos vandens šildytuvą rinktis, apskaičiuoti reikia pagal šeimos narių skaičių ir išnaudojamo vandens kiekį. Pavyzdžiui, 2–3 asmenų šeimai, besiprausiančiai tik duše, reikalingas 80 l talpos boileris, o 4–5 asmenų šeimai – 100–120 l. Jeigu šeimos nariai maudosi tik vonioje, reikalinga vandens šildytuvo talpa yra maždaug dvigubai didesnė.
Boileriai gali būti vertikalūs arba horizontalūs. Kokį rinktis, diktuoja Jūsų katilinės dydis, tačiau, esant galimybėms, specialistai rekomenduoja rinktis vertikalų vandens šildytuvą, nes jo paviršiaus plotas yra mažesnis, todėl karštas ir šaltas vanduo geriau susisluoksniuoja, pasiskirsto ir geriau įšyla, o kartu – šaltas vanduo nešaldo karšto vandens, todėl ilgiau išlaikoma vertikalaus vandens šildytuvo šiluma.
Taigi, prieš renkantis vandens šildytuvą svarbu įvertinti šeimos poreikius, būsto šildymo sistemos tipą ir katilinės erdvės plotą, tai padės išsirinkti optimaliausią boilerio variantą ir neturėti problemų su karštu vandeniu.