Skandinavija – labai svarbi ir patraukli kiekvienai įmonei, kalbant apie strateginius partnerius. Čia vystoma nemažai ir lietuviškų verslų, taip pat vykdoma daug eksporto. Logistika į šias šalis ir iš jų vykdoma nuolatos nepertraukiamai. Ir būdų, kaip nugabenti krovinius yra ne vienas. Žinoma, greičiausias būdas yra oro transportu, tačiau jis tuo pačiu yra ir brangiausias. Be to, lėktuvu nugabenti galima tikrai ne viską, kaip ir žeme. O kalbant apie krovinių gabenimą jūra, pranašumas tas, kad šiuo būdu galima nugabenti ypač didelius krovinius. Todėl nepaisant to, kad krovinių gabenimas jūra trunka ilgiau, nei kitais paminėtais būdais, jis išlieka vienas iš populiariausių. Ir taip yra visame pasaulyje.
Siekdamos maksimaliai patenkinti klientų poreikius ir pateisinti jų lūkesčius, logistikos įmonės siūlo maršrutus ne tik iš Lietuvos, tačiau ir iš kitų šalių jūrų uostų. Viena iš populiariausių Skandinavijos krypčių – tai keltas Talinas-Helsinkis. Būtent šis maršrutas toks populiarus ne atsitiktinai. Iš Estijos keltai plaukia itin dažnai, o kelionė iki Suomijos trunka vos tris valandas. Tai leidžia ne tik išpildyti kliento poreikius atitinkančius logistinius sprendimus, bet tai padaryti labai greitai ir kokybiškai.
Logistikoje veikia ištisa tiekimo grandinė, į kurią įeina ne tik vežėjas ir klientas. Šioje grandinėje dirba transporto vadybininkai, kiti darbuotojai. Logistikos bendrovės darbuotojai taip pat įvertina ir krovinio specifikacijas, kurios gali turėti įtakos krovinio gabenimui. Kaip žinia, jūriniu transportu galima gabenti ir automobilius, ir sunkiasvorę žemės ūkio techniką. Tam kartais reikalinga pasitelkti ir netradicinius sprendimus. Tuo logistika ir yra unikali, nes prisitaikymas ir pokyčiai šioje srityje tiesiog neišvengiami.
Kiekvienu atveju, renkantis krovinio gabenimo būdą, geriausia pasikonsultuoti su šios srities profesionalais. Jie pasiūlys optimaliausius galimus sprendimus.