Jau prieš kurį laiką labai paplito pirkimo išsimokėtinai kultūra, kuri tikrai gaji ir iki šių dienų. Toks pirkimo variantas neabejotinai gali būti labai naudingas, juo labiau jei skubiai prireikia kokio nors buitinio prietaiso, o atitinkamos sumos tuo metu neturime. Tad tokiame kontekste pirkti išsimokėtinai atrodo itin patraukli galimybė. Tačiau kaip yra su ne skubiais pirkiniais, pavyzdžiui, telefonu? Ar visada naudinga pirkti išsimokėtinai?
Kokia pirkimo išsimokėtinai nauda?
Bene esminė nauda kalbant apie telefono pirkimą yra ta, kad nereikia iškart visos sumos sumokėti vienu kartu. Tai ypač palankiai vertinama, jei pasirenkamas gana brangus telefono modelis. Tokiu atveju mokėti kas mėnesį mažesnėmis dalimis atrodo kur kas labiau viliojančiai.
Kada verta telefoną pirkti išsimokėtinai?
Pirkti tiek mažiau, tiek daugiau kainuojantį telefoną išsimokėtinai bus neblogas sprendimas tada, kai prietaiso prireikia skubiai, o reikiamos sumos tuo metu neturite. Tuomet lizingas bus tikrų tikriausias išsigelbėjimas. Tokie atvejai gali būti, pavyzdžiui, telefono gedimas, pametimas ir pan.
Telefonas išsimokėtinai gali būti geras variantas ir tiems, kuriems nesiseka lengvai sutaupyti didesnių sumų. Tuomet kas mėnesį iš pajamų skirti nedideles sumas įmokoms bus lengviau.
Kada telefoną pirkti išsimokėtinai nenaudinga?
Mažai naudos iš pirkimo išsimokėtinai bus tada, jei pirkinio suma yra ne tokia ir aukšta. Pavyzdžiui, 400 eurų kainuojantį telefoną išsimokėtinai pirkti nebus naudinga, kadangi pritaikius palūkanas permokėsite gana didelę sumą. Kas kita – galimybė pirkti išsimokėtinai be pabrangimo. Būtinai pasidomėkite šia galimybe.
Taigi, prieš priimant pirkimo išsimokėtinai sprendimą tikslinga visada gerai įvertinti realias galimybes, kokią sumą permokėsite ir „pasverti“ visus pirkimo išsimokėtinai privalumus bei trūkumus.