Stogo danga yra atokiausias stogo sluoksnis, kuris daro didelę įtaką viso pastato išvaizdai. Tačiau estetiniai klausimai nėra svarbiausi šioje temoje, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis stogo dangos medžiagas. Stogo dangų tipai skiriasi stiprumo parametrais ir montavimo būdu. Kokios rūšies stogo dangos medžiaga bus geriausias pasirinkimas jūsų atveju?
Stogo dangos – ką apie jas verta žinoti?
Danga yra ne kas kita, kaip viršutinis konstrukcijos sluoksnis, kuris yra labiausiai veikiamas oro sąlygų. Jis gali būti pagamintas statant stogą iš natūralių ir dirbtinių medžiagų. Šiuo metu rinkoje galite rasti platų stogo dangų pasirinkimą su skirtingomis tekstūromis ir spalvomis. Stogo danga, be stogo apsaugos, taip pat turi didžiulę įtaką pastato išvaizdai.
Stogo dangų medžiagų rūšys – kokios jos?
Stogo dangų tipai skiriasi savybėmis ir išvaizda. Kokius stogo dangos tipus dažniausiai renkasi žmonės?
Skaidri stogo danga
Permatomos stogo dangos dažniausiai yra gaminamos iš plastiko. Tai lengvos stogo dangos medžiagos, kurios pirmiausia naudojamos terasų, balkonų, pavėsinių ar ūkinių pastatų apdailai. Jos praleidžia daug šviesos ir gali suteikti pastato formai modernumo, tačiau ne visi juos laiko estetišku sprendimu.
Bituminė stogo danga
Bituminė stogo danga laikoma labai universalia dėl savo lankstumo ir didelės estetinės vertės. Jų yra keletas variantų, įskaitant gerai žinomą bituminį stogo veltinį. Ant namų stogų taip pat vis labiau populiarėja bituminės čerpės, jos puikiai tiks ir ant stataus nuolydžio stogų. Jų trūkumas – prastos termoizoliacinės savybės.
Veltinio danga
Stogo dangos veltinis dažniausiai naudojamas kaip sluoksnis po pagrindine stogo danga. Tai visų pirma dėl jo estetikos. Stogo dangos veltinis kasmet vis mažiau populiarus pasirinkimas, nes sukelia montavimo sunkumų. Tačiau tai gali būti naudinga užpildant susidariusias ertmes stogo konstrukcijoje.
Metalinės čerpės
Šio tipo čerpės gaminamos iš aliuminio arba plieno lakštų, kurie dažnai yra papildomai sustiprinti. Plieniniai lakštai dažniausiai pritaikomi ant gyvenamųjų pastatų stogų. Jie yra ganėtinai lengvi ir lengvai surenkami. Vienintelis jų trūkumas galėtų būti prasta garso izoliacija. Tačiau renkantis stogo dangą iš plieno galite gauti kokybišką ir ilgaamžį produktą.