Salotos – itin lengvai auginamas augalas. Salotos yra ankstyvos, jos greitai sudygsta, o nupjovus – greitai atželia. Salotų auginimas nereikalauja ypatingos priežiūros, o augti jos gali beveik bet kur. Dėl šių priežasčių salotos yra itin plačiai naudojami ir kone kiekviename darže aptinkami augalai. Tačiau kartais salotų derlius nedžiugina – ar tai reiškia, kad suklydome jas augindami?
Viena iš didžiausių klaidų, kodėl salotos nesudygsta – tai netinkamai eksploatuojamos salotų sėklos. Dažnai žmonės nusiperka sėklų, tačiau vienu kartu jų visų nepasėja, o pasilieka antram arba trečiam salotų derliui. Praplėštą, tačiau nesunaudotą salotų sėklų pakuotę reikia laikyti sandariai uždarytą, sausoje, tamsioje, vėsioje vietoje ir, vis dėlto, sunaudoti kuo greičiau.
Dar viena neretai pasitaikanti klaida yra ta, kad salotos apkarsta, jų skonis pasikeičia. Pagrindinė skonio pakitimų priežastis yra nepakankama drėgmė. Salotų šaknys yra paviršinės, todėl joms būtina nuolatinė drėgmė. Salotas būtina nuolat laistyti, nes kiekvienas sausas periodas apkartina salotas. Šiltomis dienomis rekomenduojama laistyti kasdien, o vėsiomis – pagal poreikį. Geriausia salotas laistyti vakare, kai saulė jau nusileidusi arba pradėjusi leistis, ne mažiau svarbu nesušlapinti salotų lapų, kad šie nepradėtų pūti.
Salotas auginti galima ištisus metus, tačiau palankiausi sezonai yra pavasaris ir ruduo. Vasarą, jei oras karštas, salotos nėra vešlios, lapai leipsta, augalas augina žiedynstiebius. Norint auginti salotas vasarą, labai svarbu pasirinkti šiam sezonui tinkamiausias veisles arba salotas sėti toje dirvos vietoje, kur jos turėtų kieno šešėlyje pasislėpti nuo kaitrių saulės spindulių.
Taigi net, jei atrodo, kad salotas gali užauginti bet kas, vis dėlto, kartais galima suklysti ir čia. Todėl svarbu salotas laistyti, pasirinkti sezonui tinkamiausias veisles ir pasirūpinti priedanga nuo karščio. Taip pat reikia žinoti, kaip tinkamai laikyti nepanaudotas salotų sėklas.