Spalva
Pilka arba juoda, tai viskas ko galite tikėtis iš šios medžiagos kuri iš esmės gana neblogai atlieka savo funkciją ir žiemos metu ir žiemą prie gana žemos temperatūros. Labai gerai tinka pramoninės paskirties pastatams, daugiabučiams, garažams, mokykloms bet visiškai prastai ir pigiai atrodo kai dengiama gyvenamieji namai ir pagalbinės patalpos. Nors užsienio šalyse yra paplitusi ir baltos spalvos bituminė danga, pas mus ši naujovė dar nėra plačiai naudojama nes yra 25 proc brangesnė. Žmonių bandymai dažyti šią dangą vandens pagrindo dažai paprastai baigiasi nesėkme kadangi net ir pats gamintojas neturi patikimo sprendimo kaip pakeisti spalvą į norima kuri atlaikytų bent 10 metų.
Medžiaga
Visą tai yra dėl specialaus mišinio iš kurio gaminama bituminė danga. Ar žinote iš ko gaminama bituminė stogo danga ? Tikriausiai nustebtumėte sužinoję kad danga kuria ruošiatės dengti savo namo ar ūkinio pastato stogą yra pagaminta galbūt net ir jūsų pačių senų panaudotų padangų kurias išmetėte į šiukšlyną. Dar dedama elastingumą ir atsparumą šalčiui padidinančių priedų ir akmens dulkių. Toks mišinys yra atsparus saulės spinduliams ir jo tarnavimo laikas lyginamas su skardinės stogo dangos, bet nepamiškime kad taip teigia tik gamintojai ir pardavėjai o realiomis sąlygomis ne tik atvejai Jungtinėse Valstijoje bet ir Lietuvoje parodė kad bituminius stogus vėjas audros metu nuplėšia lengviausiai.
Savybės
Bitumas linkęs priimti daugiau saulės kaitros nei bet kuri kita stogo danga, tai reiškia kad apšiltinimo sluoksnis turi būti mažiausiai 30-40 cm tačiau ir tai gali neišgelbėti nuo šilumos pertekliaus. Patalpoms gali būti reikalingas kondicionierius ir papildomas vėdinimas priklausomai nuo paskirties. Apnašos, samanos ir kerpės yra dar vienas iššūkis su kuriuos susiduria pasirinkę bituminį stogą.