Auginti savo retą gėlę ar nedidelį sodą iš esmės yra labai malonus užsiėmimas. Laistymas kiekvieną rytą, naujų daigų ir sezoninių lapų pasikeitimų stebėjimas yra tikra terapija esant įtemptam darbo ritmui. Tačiau būtina sąlyga augalų augintojui -išmokti rūpintis augalu ir, svarbiausia, laiku persodinti augalą į tinkamą vazoną.
Niekas nesiginčys, kad gražus augalas yra geriausias bet kokio stiliaus interjero dekoras. Tačiau dažnai paaiškėja, kad savo augalus auginame skirtingų spalvų vazonuose, kurie ne visada būna reprezentacinės išvaizdos, o medžiagos iš kurių jie pagaminti nedera tarpusavyje.
Vazonai gaminami iš skirtingų medžiagų – jie skiriasi savo forma atsižvelgiant į augalų savybes, kurie į juos bus sodinami. Juos galima derinti prie interjero, montuoti ant specialių stovų ir kurti žalias kompozicijas.
Jei labai mylite gėles ir jas sodinate dideliais kiekiais, jums gali patikti ilgi ir stačiakampiai vazonai. Juos galima rinktis kelių skirtingų dydžių, trijų pakopų modeliai yra gana populiarūs šiuolaikinio modernaus stiliaus interjeruose.
Gėlių vazonų aktualumas nėra atsitiktinumas. Dažnai būtent jie sukuria tinkamą dizaino nuotaiką, suteikdami jai reikiamą emocinę spalvą. Būna atvejų, kai į interjerą norisi pritaikyti neįprasto atspalvio aksesuarus. Pavyzdžiui, galite sukurti harmoningą atramą pintoms kėdėms, papildydami interjerą pintais, panašaus dizaino vazonais. Apie pintų plastikinių vazonų pasirinkimą išsamiau rasite internete.
Plastikinio vazono privalumas yra jo lengvumas. Augindami didelius augalus, tokius kaip fikusus, dracaenas, paprastai juos dedame ant grindų, todėl puikus sprendimas rinktis plastikinį vazoną, kurį prireikus bus lengva perkelti.
Kitas plastiko privalumas yra tai, kad jis gali būti įvairių formų – nuo aukštų vazonų iki žemų kvadratinių, stačiakampių, ovalių ar apvalių. Būtent plastikiniai vazonai parduodami su įdiegta laistymo funkcija, su kuria net ir didžiausias užmarštuolis pamirštantis reguliariai palaiistyti gėles, be vargo užaugins savo augalą.