Daugeliui dirbtinės nevystančios gėlės asocijuojasi su senovinėmis plastikinėmis gėlėmis, kurias mėgsta senjorė kaimynė, primena sovietines dekoracijas ir kelia neigiamas emocijas. Tačiau šiandien modernios dirbtinės gėlės ir jų kompozicijos gali tapti tikru meno kūriniu, puikia dekoracija namams arba biurui, puošianti juos visais metų laikais. Kada rinktis tokias gėles, kaip jas rinktis ir, galiausiai, kaip prižiūrėti, kad netaptų tik dulkių rinkikliu?
Dirbtinių gėlių kompozicijos tinkamos visiems, kurie neturi laiko prižiūrėti gyvas gėles, kurie nori, kad visada namus puoštų gėlės. Dirbtinės gėlės itin dažnai pasirenkamos visuomeninės paskirties objektuose, ypač biuruose, administracinėse patalpose ir pan.
Atidžiai rinktis dirbtines gėles ir jų gamintojus svarbu dėl to, kad dirbtinių gėlių kompozicija neprimintų aukščiau minėtų senovinių plastikinių gėlių. Šiandien dažnai dirbtinės gėlės yra tokios panašios į gyvas, kad nežinantis jų gali ir neatskirti. Kad taip atsitiktų, rinkitės nevystančias gėles, kurių gamybos metu buvo atkurtos visos augalų detalės. Toliau – pasirinkite derantį ir kokybišką vazoną bei vietą namuose arba biure ir džiaukitės natūraliu vaizdu visais metų laikais.
Dirbtinių gėlių priežiūra – lengvesnė nei lengva: tereikia vengti jas laikyti nuolat apšviestas tiesiogine saulės šviesa, ypač, jei gėlės yra ryškių spalvų, ir kartais nuvalyti dulkes. Palyginkite priežiūrą su gyvų gėlių priežiūra: dirbtinių gėlių nereikia laistyti, nereikia persodinti, nereikia genėti ir pan. Tai leidžia sutaupyti laiko ir pinigų, nes nereikia nuolat atnaujinti gėlių namuose arba biure.
Taigi, pamirškite senoviškas dirbtines gėles, nes šiandien jos – itin tikroviškos, labai puošnios ir praktiškos, todėl labai sparčiai populiarėjančios tiek individualiuose namuose, tiek visuomeninės paskirties objektuose, ypač biuruose ir administracinėse patalpose.