Kiekviena šeima, kuri augina vaikų, susiduria su gražesnėm ir liūdnesnėm dienom savo gyvenime. Tačiau nei viena šeima neturėtų nuleisti rankų ir privalo bandyti pasiekti, kad gyvenimas būtų tik geresnis. Taigi, ką galima patarti tėvams, kurie augina mažus, iki penkerių metų vaikučius?
Nepamirškite vienas kito, nes juk tai svarbiausia
Kartais mes einame skirtingais keliais, todėl turime nuolat palaikyti ryšį. Atminkite, kad ryšys yra kokybiškas laikas, o ne mokymas, todėl jis nėra struktūrizuotas. Pabudę ir atsisveikinę pirmiausia apkabinkite vaiką. Kai ateityje vėl susitiksite, skirkite penkiolika minučių ir sutelkite dėmesį į savo vaiką. Ką daryti per šias 15 minučių? Klausykite, užjauskite, apkabinkite, mėgaukitės, juokkitės ir vėl klausykite. Atlikite savo darbą prieš vakarienę, kad galėtumėte praleisti naktį su šeima. Svarbu vakarieniauti kartu. Kiekvieną vakarą prieš miegą pasikalbėkite su kiekvienu vaiku.
Skleiskite meilę, tai labai svarbu
Visi žinome, kad svarbiausia vaiko raida yra tai, kad vaikai, kurie jaučiasi mylimi ir vertinami, klestėtų. Tačiau tai nereiškia, kad vaikai, kurie yra mylimi, klesti – daugybės juos mylinčių tėvų vaikai visai neklesti. Vaikai, kurie klesti, yra tie, kurie jaučiasi mylimi ir vertinami tokie, kokie yra. Kiekvienas vaikas yra unikalus, todėl su kiekvienu vaiku turi būti elgiamasi skirtingai, kad jis jaustųsi globojamas ir mylimas. Taigi, tėvų laukia nelengva užduotis – priimti visus savo vaiko trūkumus ir branginti jį, nes jis yra toks, koks yra.
Prisiminkite svarbius dalykus ir būkite dėkingi
Būkite pozityvūs ir rinkitės draugystę, o ne pykčius. Bet koks neigiamas bendravimas su vaiku išeikvoja brangias santykių kapitalo atsargas. Sutelkite dėmesį į svarbius dalykus, pavyzdžiui, kaip jūsų vaikas elgiasi su savo broliais ir seserimis. Kartais atrodo, kad jo striukė ant grindų veda iš proto, tačiau neverta išleisti visų savo emocinių santaupų. Būkite dėkingi už viską, ką jūsų vaikas daro ir kas jums patinka, ir pamatysite, kad jis darys vis daugiau ir daugiau.
Čia yra dar keli patarimai tėvams auginantiems vaikus: http://vaikas123.lt/category/patarimai-kaip-auginti-vaikus/.