Atostogų sezonu metu gretas papildo laikini emigrantai, tai gyventojai, kurie į užsienį išvažiuoja padirbėti trumpam ir tam aukoja savo poilsį, atostogas. Gausi gerai atlyginamų sezoninių darbų pasiūla ekonomiškai stipresnėse valstybėse ne tik gelbsti mažiausias pajamas gaunančius lietuvius, bet ir vilioja gana pelningus nuolatinius darbus turinčius žmones.
Nuo balandžio pradžios iki rugsėjo pabaigos visoje Europoje jaučiamas didžiulis sezoninių darbuotojų poreikis, kadangi net ir moderniausia technika vis dar nepajėgia pakeisti žmogaus rankų atliekant tokius darbus, kaip uogų, daržovių ar vaismedžių sodinimas, priežiūra bei derliaus nuėmimas. Svečiose šalyse darbas įvertinamas netgi trigubai ar keturgubai daugiau nei Lietuvoje, todėl dabar yra pats sezoninių darbuotojų migracijos įkarštis, į kurį įsitraukia ir nemaža dalis lietuvių. Užsidirbti į užsienį per trumpą sezoną skuba ne tik bedarbiai, studentai ar mažai uždirbantys Lietuvos gyventojai, bet ir tie, kurie dirba prestižiniais laikomus darbus.
Dažniausiai sezoninius darbus pasirenka būsimi ar esami studentai. Turbūt viena esminių priežasčių, dėl kurios šiuolaikinis jaunimas sunkiai susiranda darbą gimtinėje ta, kad darbas čia sunkiai atitinka jų įgytą išsilavinimą, be to, dažnai neatitinka susikurtų lūkesčių. Darbdavys sunkiai priima jaunus žmones be praktikos ar tam tikrų įgūdžių. Šiais atvejais sezoninis darbas užsienyje, dar būnant studentu, padeda kur kas lengviau apsispręsti dėl būsimos karjeros, o galbūt ir tolimesnių studijų galimybės. Darbas svetur patobulina anglų kalbos įgūdžius, taip pat galite išmokti ir visiškai naujų kalbų, nes vartojant kalbą, tą padaryti žymiai lengviau. Be to, sezoninis darbas užsienyje, tai puiki galimybė pažinti kitas šalis, jų kultūras, praplėsti akiratį, pasaulėžiūrą. Darbas svetur suteikia papildomą pranašumą: iš kitų valstybių dažniausiai galima susigrąžinti nemenkas mokesčių permokas.