Pelningo ir sėkmingo verslo paslaptis — nuolatinis ėjimas pirmyn. Jei sukūrėte verslą ir jis sėkmingai klostosi vienerius ar dvejus metus, dar nereiškia, kad taip bus ir toliau. Konkurencija didėja kas dieną, rinkos plečiasi, atsiranda vis naujesnių idėjų, kurios gali jus nukonkuruoti vos per keletą akimirkų. Ką daryti, kad taip nenutiktų? Tobulėti! Tam gali pasitarnauti verslo finansavimas.
Galimi verslo finansavimo būdai
Banko paskola
Labiausiai paplitęs verslo finansavimo būdas yra banko paskolos. Trejų-septynerių metų trukmės paskolas verslo plėtrai teikia dauguma šalies komercinių bankų. Iš visų reikalavimų, svarbiausia yra įkeisti bankui turtą, kurio vertė 1,5 karto didesnė negu norima gauti paskolos suma.
Vidinis projektų finansavimas
Vienas populiariausių būdų Lietuvoje finansuoti verslo plėtrą. Kaip vyksta verslo finansavimas? Įmonės veikla suskaidoma į autonomiškus skyrius, kurie dirba su tam tikrais projektais. Vienas pelningas projektas finansuoja kitus ne itin pelningus projektus tam tikrą laiką. Tai lyg savotiškas įmonės stabilumo garantas, nuolatinis pajamų šaltinis, jei kiti projektai nepasiteisintų.
Rizikos kapitalas.
Šie fondai investuoja į sparčiai augančių, perspektyvių įmonių akcinį kapitalą. Rizikos kapitalo finansavimo forma paprastai būna brangesnė negu paskola ar lizingas, todėl ją dažniausiai renkamasi tuo atveju, jeigu įmonė negali pasiskolinti iš banko tiek pinigų, kiek jai reikia. Rizikos kapitalo fondas paprastai yra labiausiai suinteresuotas verslo sėkme ir sparčia plėtra, todėl investuoja gana noriai, tačiau su tam tikromis sąlygomis.
Akcijų paketas.
Dar vienas verslo finansavimo kelias. Jo esmė — įmonės akcijų paketo pardavimas. Su esamais akcininkais sutariama kurią turimų akcijų dalį parduoti, o gautos lėšas, ar jų dalis investuojama į verslą didinant kapitalą.