Įmonės verslo vertinimas yra vienas iš svarbiausių žingsnių verslo pardavimo procese. Parengta įmonės analizė leidžia savininkui geriau suprasti savo verslo vertę dar prieš pradedant pardavimo procesą. Lygai taip pat dažnai šia paslauga naudojasi ir klientai, kurie nori įsigyti kitas įmones.
Įmonės vertinimas reikalingas norint nustatyti pačios įmonės vertę susidūrus su situacija, kuomet keičiasi savininkų struktūra. Įvertinti kapitalo, akcijų vertę, ir tada, kada vienas iš bendrovės bendrasavininkų nori išpirkti akcijas iš kito ar, kuomet vienas savininkų nori užbaigti savo dalyvavimą įmonėje ir parduoti savo dalį naujiems investuotojams, savininkams. Verslo vertinimas reikalingas ir norint pritraukti rizikos kapitalo investicijų bendrovės plėtrai, kadangi naudinga žinoti tikslią įmonės vertę deryboms geriausių finansavimo sąlygų.
Teisingo vertinimo metodo parinkimas yra vienas iš svarbiausių aspektų vertinant verslą. Parinkus jį neteisingai, reali rinkos vertė gali labai smarkiai skirtis tiek į vieną pusę, tiek į kitą. Metodas turi būti parenkamas toks, kuriuo gauta rinkos vertė būtų didžiausia, pavyzdžiui, tikrai nebūtų teisinga vertinti naftos perdirbimo bendrovę atstatomosios vertės metodu, jei rinkoje jos viena po kitos uždaromos dėl tokių gamyklų pertekliaus. Jei prekė nepaklausi, jos atstatomoji vertė gali būti daug didesnė nei rinkos.
Tikslus verslo vertinimas reikalauja didžiulės praktinės patirties bei finansų rinkų suvokimo, todėl verslo vertinimą derėtų perleisti į patikimas rankas – profesionaliems konsultantams, kurie po atliktų analizių, galės nusakyti, ko trūksta Jūsų sėkmingam verslui. Įmonės, siekdamos išsilaikyti konkurencingoje rinkoje, užsitikrinti veiklos efektyvumą ir darbo našumą, turėtų nuolat analizuoti savo veiklos rezultatus, kadangi efektyviam įmonės darbui gali trukdyti netinkamai sudėlioti procesai ir netinkami jų veikimo principai. Norint panaikinti veiklų kliuvinius, reikia optimizuoti verslo procesus.