Kalbant apie stogo šiltinimą, kartais gali pasirodyti, kad kuo daugiau imi domėtis, tuo daugiau klausimų iš to iškyla. O taip yra todėl, kad tiek stogo šiltinimo būdų, tiek medžiagų tam atlikti yra ne viena.
Pagrindinis klausimas, į kurį reikėtų atsakyti – ar namo palėpė bus gyvenama, ar ne. Šis klausimas aktualus dėl to, kad jeigu palėpė bus gyvenama, geriausia būtų šiltinti namo stogą. Tuo atveju, jeigu nebus gyvenama, tuomet geriausia šiltinti perdangą.
Namo šiltinimo medžiagą reikėtų pasirinkti pagal situaciją – perdangos tipą ir pan., jų rinkoje yra pačių įvairiausių. Tuo tarpu šiltinimo medžiagos storis turėtų būti toks pat, koks būtų reikalingas stogo šiltinimui. Paprastai tai priklauso nuo to, kokią varžą norite pasiekti ir kokia yra šiltinamoji medžiaga. Akmens vata galėtų būti ~20-25 cm, ekovata ar putplasčiu – 30-35 cm.
Žinoma, nesvarbu, kokią medžiagą nuspręsite pasirinkti, svarbiausia yra profesionaliai ją sumontuoti. Montuojant tiek ekovatą, akmens vatą, tiek poliuretano ar kitas plokštes, įvertinkite, kad reikės tinkamai užsandarinti visus sujungimus. Ir tai atlikti per visą stogo perimetrą. Jeigu perdanga medinė, šiltinimo medžiagą turėsite dar ir tiksliai išpjaustyti, kad kokybiškai sudėti ją tarp gegnių. Įvertinkite ir tai, kad kai kurios medžiagos yra apie 10 cm storio, todėl jas dėti reikės du kartus per visą plotą.
Vienas iš greitesnių ir itin efektyvių būdų – tai stogo šiltinimas poliuretano putomis. Žinoma, to patys pasidaryti negalėsite, bet būsite tikri, kad darbas atliktas profesionalų ir profesionalia įranga. Pasirinkus šį stogo šiltinimo būdą, jums nereikės rūpintis sujungimų sandarinimu, be to, šiai medžiagai nereikalinga garo izoliacinė plėvelė. O reikalingas medžiagos storis priklauso nuo to, atvirų ar uždarų porų poliuretanas yra naudojamas.