hidroforas

Viskas, ką reikėtų žinoti apie hidroforus

Jeigu gyvenate užmiestyje, planuojate statyti nuosavą namą ar turite sodo namelį, tikriausiai būtų pats laikas susipažinti su tuo, kas yra hidroforas. Šis įtaisas yra be galo reikalingas ir svarbus visuose objektuose, kur reikia vandens, bet nėra centrinio vandentiekio. Be jo tokiame pastate ar vietovėje paprasčiausiai nebus vandens. Hidroforo pagalba galima tikrai puikiai pasirūpinti buitimi net ir užmiesčio ar kaimo vietovėje, todėl apie šį prietaisą verta turėti bent bazinių žinių.

Hidroforo veikimo principas

Hidroforas dar vadinamas vandens pompa arba vandens siurbliu. Dauguma hidroforams priskiriamų įrenginių yra varomi elektra, tačiau pasitaiko ir benzininių bei dyzelinių agregatų.

Šiame įrenginyje esantis siurblys traukia (siurbia) vandenį į savyje esantį išsiplėtimo indą. Jame suspaudimo pagalba sukuriamas slėgis ir sukuriama vandens srovė. Pasiekus aukščiausią sistemoje numatytą slėgį, speciali slėgio relė hidroforą atjungia ir slėgiui nukritus (po to, kai vanduo būna panaudojamas), hidroforas vėl yra įjungiamas. Dėka slėgio relės, sistemoje nuolat palaikomas optimalus slėgis.

Aišku, gali skirtis smulkūs niuansai arba atsirasti papildomų detalių, tačiau esminis principas išlieka toks pats, visuose įrenginiuose.

Kaip prijungiamas ir paleidžiamas hidroforas

Norint pilnai paleisti hidroforą, būtina rasti jam tinkamą vandens šaltinį, iškasti griovius vandens vamzdžiams, sumontuoti tuos vamzdžius ir atvesti juos iki objekto. Tik tai atlikus šiuos darbus verta montuoti hidroforą. Tiesa, dar reikėtų ir čiaupų pačiame objekte, kad tas vanduo turėtų kaip išbėgti.

Prie kiekvieno įrenginio yra pridedama instrukcija, pagal kurią reikia sujungti hidroforą su esamu vamzdynu. Meistrai neimprovizuoja ir viską atlieka taip, kaip reikia. Šalia hidroforo reikia sumontuoti ir atbulinį vožtuvą. Nepatikėsite, bet šį, labai svarbų sistemos elementą, vartotojai labai dažnai pamiršta. Atbulinis vožtuvas reikalingas tam, kad nebūtų švaistoma energija ir hidroforas veiktų taupiau bei ekonomiškiau. Šio vožtuvo pagalba visas vanduo nesubėga atgal į šulinį ir lieka vandentiekyje. Jis taip pat mažina apkrovą hidroforui, taip neleisdamas jam perkaisti ar perdegti.

Visus montavimo darbus turėtų atlikti tik tai išmanantys profesionalai. Netinkamai prijungtas hidroforas arba netinkamai parinktas hidroforas neatliks savo darbo, gali greitai sugesti arba net pažeisti vandentiekio sistemą. Viena iš svarbiausių darbo dalių – sandarinimas. Nors tinka ir pakulos (senamadiškas sprendimas), bet aukščiausiam sandarumo lygiui taikomos tefloninės juostelės. Nesandari sistema – neekonomiška, neefektyvi ir gal net pavojinga. Už hidroforo taip pat verta sumontuoti apsauginį vožtuvą (čiaupo ar ventilio pavidalu), kad pavyktų, reikalui esant, sistemą lengvai nuorinti ar nupilti vandenį.

Prieš pasirenkant hidroforą dar reikėtų žinoti ar juo bus pumpuojamas tik švarus vanduo, ar ir vanduo su nešvarumais, nuosėdomis. Labai smarkiai skiriasi hidroforai, kurie skirti švariam ir nešvariam vandeniui.

Viską galima atlikti ir patiems, tačiau tada rizikuojate netekti garantijos arba prarasti labai daug laiko sprendžiant problemas. Paleisti tokį įrenginį nėra labai sunku, pakanka išimti varžtą, kuris yra siurblyje bei pripildyti siurblį vandeniu. Tada galima įjungti hidroforą ir žiūrėti, kaip viskas veikia.

Kokia yra hidroforo kaina?

Visiškai normalu ir svarbu domėtis ne tik, kaip veikia ar kaip pajungti hidroforą, bet ir kokios yra hidroforo kainos. Vieno, tikslaus skaičiaus nėra, nes patys įrenginiai yra labai skirtingo galingumo ir našumo. Tačiau galime daugiau-mažiau pasakyti optimalius kainų rėžius, į kuriuos turėtų pavykti sutilpti:

-Hidroforas laistymui (sodui) – <120 eurų

-Hidroforas švariam vandeniui – <150 eurų

-Hidroforas nešvariam vandeniui – <350 eurų

Iš esmės galite rasti ir išimčių. Pavyzdžiui vandens siurblys su papildomu slėgio rezervuaru arba labai inovatyviais sprendimais kainuos daugiau nei vidurkis, bet, jeigu jūsų poreikiai yra dideli, elementariai turite tikėtis išleisti kiek daugiau nei įprastas vartotojas. Taip pat nepamirškite, kad prisidės ir kitos išlaidos.

Kaip išsirinkti geriausią hidroforą?

Tai nėra labai sudėtinga. Kaip jau minėjome anksčiau, reikia žinoti kokiai paskirčiai skirtą vandenį jis pumpuos. Sodo siurblys nėra labai galingas (500-750W), todėl nebus toks našus ir nesukurs tokio slėgio kaip įprastas vandens siurblys. Jis labiau tinka smulkiems poreikiams – laistymui, sodo žarnai, lauke esančiam čiaupui ir t.t. Taigi, jeigu siurblio reikia namams arba jis turės pumpuoti nešvarų vandenį, reikėtų rinktis virš 1000W galios įrenginį, pritaikytą tokiam darbui.

Toliau atsiremsite į konkrečius parametrus. Svarbiausia dėmesį kreipti į našumą, didžiausią siurbimo gylį, tiekimo aukštį ir didžiausią slėgį. Visi kiti parametrai (apart kainos) nėra tokie svarbūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>